ANFOK – ANTALYA FOTOĞRAF KULÜBÜ ÜYELER ARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

Fotoğraf Yarışması Şartnamesi

1) Konu : Antalya’da yaşam

2) KONU VE AMAÇ 

 1. a) “ Antalya’da Yaşam “ Fotoğraf Yarışması’nın konusu Antalya il sınırları içinde yaşam olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı, amatör veya profesyonel Anfok üyesi fotoğrafçıların; kendi objektiflerinden hayata bakışlarını yansıtan eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır.
 2. b) Fotoğrafçıların eserleri jüri tarafından değerlendirilecektir.

3) KATEGORİ VE BÖLÜMLER:

 1. a) “Antalya’da Yaşam”; Sayısal (Dijital) kategoride Renkli ve Siyah Beyaz Fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür. Katılımcılar toplamda 4 adet fotoğraf ile katılım sağlayabilirler.

4) KATILIM ŞARTLARI:

 1. a) Yarışmaya katılım sadece 2019 üye aidatlarını yatıran Anfok üyelerine açıktır.
 2. b) Yarışma; Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını dolduran ve üzeri yaşlardaki, tüm amatör veya profesyonel, fotoğraf çeken Anfok üyelerine açıktır.
 3. c) Yarışmaya katılacak fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında sosyal medya (Facebook, twitter, instagram vb) hesaplarında paylaşılmış olması yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.
 4. d) Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.
 5. e) Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
 6. f) Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.
 7. g) Kural ihlali tespit edilen katılımcılardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Kural ihlali nedeniyle iptal edilen ödül ve/veya sergilemenin yerine başka eser değerlendirme sırasına göre tekrar belirlenir. Ödül verilmişse katılımcının ödülü geri vermesi gerekir.
 8. h) Anfok – Antalya Fotoğraf Kulübü, ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

ı) Gönderilecek kayıtlar 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel olacak ve dosya boyutu 2 Mb’den az olmayacak ve 4 Mb’yi de aşmayacak biçimde jpg/jpeg formatında gönderilmelidir. Fotoğrafçı bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir.

i)Yarışma sonuçları ANFOK-ANTALYA FOTOĞRAF KULÜBÜ’nün http://www.anfok.com.tr/ adresinden ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

 1. j) Şartnamede belirtilen ödüller, fotografmalzemelerim.com sitesi üzerinden alışveriş için geçerlidir.Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 1 (bir) ay sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz. Bu durum, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.
 2. k) Katılımcılar; Anfok’a üye olmak ve fotoğraflarını yolladıklarında yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.
 3. f) Yarışmacı , gönderdiği fotoğrafların kullanım hakkını , Anfok – Antalya Fotoğraf Kulübü medya mecralarında kullanılmasını kabul etmiş olur.(Anfok web sitesi,sosyal medya ve afiş kullanımı vb. )Fotoğraflar Anfok tarafından başka kurum veya kuruluşlara fotoğraf sahibinin izni olmadan verilmez.

5) ESERLERİN İSİMLENDİRİLMESİ VE GÖNDERİLMESİ:

 1. a) Dosyalar, Anfok-Antalya Fotoğraf Kulübü’ne ait aykutsariyildiz@gmail.com e-posta adresimize gönderilecektir.
 2. b) Elden teslim, ya da CD/DVD/Taşınabilir bellek gönderimi ile fotoğraf kabul edilmeyecektir.
 3. c) Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ait isim, logo, tarih vb işaretler bulunmayacaktır.
 4. d) Fotoğraflar 3 Mb’den küçük olmamalıdır.

6) YARIŞMA TAKVİMİ:

Yarışma Başlangıç Tarihi: 26 Şubat 2019 Salı

Son Katılım Tarihi: 12 Mart 2019 Salı günü saat 23.00 (TSI)

Değerlendirme Toplantısı: 13 Mart 2019 Perşembe

Sonuç Bildirimi: 13 Mart 2019 Çarşamba 20.00 Ödül Töreni Anfok’ta yapılacaktır.

7) SEÇİCİ KURUL

Aykut Sarıyıldız – ANFOK Kurucu Başkanı

Levent Sezgin – ANFOK Başkan Yardımcısı

Ali Çobanoğlu – Fotoğraf Sanatçısı

Yalçın Sonat – Fotoğraf Sanatçısı

Seçici kurul en az üç üye ile toplanır.

 

 

 

8) ÖDÜL-SERGİLEME-SATIN ALMALAR :

Birincilik      : www.fotografmalzemelerim.com 500 TL Hediye çeki

İkincilik        : www.fotografmalzemelerim.com 250 TL Hediye çeki

Üçüncülük  : www.fotografmalzemelerim.com 100 TL Hediye çeki

Sergileme (En fazla 50 eser) Not Sergilemede baskı bedeli katılımcı tarafından karşılanacaktır.

8) YARIŞMA SEKRETERYASI-İLETİŞİM

Yeşilbahçe Mahallesi 1457 Sokak Kamaç B Apt.No:10/A Muratpaşa / Antalya

Telefon: 0 242 242 03 82 / 0 538 068 51 15

www.anfok.com

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir